Spausk čia ir gauk kelionės pasiūlymą per 15 minučių!

Tikimės, kad rasite atsakymus į iškilusius klausimus, o jeigu ne, tai butinai kreipkitės telefonu, asmenine žinute ar paštu!

Kokį asmens dokumentą reikia turėti vykstant į kelionę?

Kelionės metu reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas NETINKA). Vykstant į Europos Sąjungos ir Šengeno valstybės, būtina turėti galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę visos kelionės metu. Keliaujant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, privalomas pasas, kuris turėtų būti galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesiai nuo kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys taip pat gali reikalauti, kad pasas būtų galiojantis ne trumpiau kaip 12 mėnesių (pvz., Indija).

Ar kelionių draudimas yra privalomas?

Neprivaloma turėti kelionės draudimą, tačiau patariama jį įsigyti. Gydymo paslaugos ir medicininės išlaidos užsienio šalyse dažnai būna žymiai didesnės nei Lietuvoje, todėl visada rekomenduojama apdrausti save kelionės metu.

Kiek laiko prieš skrydį yra rekomenduojama atvykti į oro uostą?

Norint, kad kelionė vyktų be papildomo streso ir skubėjimo, siūlome atvykti į oro uostą maždaug 2 valandomis anksčiau, nei numatomo skrydžio laikas. Dažniausiai keleivių registracija prasideda likus 2 iki skrydžio ir baigiasi, likus 30-40 min iki skrydžio.

Ar reikalingas raštiškas tėvų sutikimas, jeigu vyksta vaikas iki 18 metų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis?

Vaikams iki 18 metų, vykstantiems į Šengeno erdvei priklausančią valstybę be tėvų arba su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.

Tačiau, jei vaikas iki 18 metų keliauja į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, reikia vieno iš tėvų notaro patvirtinto rašytinio sutikimo ir jo kopijos. Jei vaikas keliauja su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Tačiau, jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavardė, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją.

Ar galima keliauti besilaukiančioms moterims?

Nuo 28-os iki 32-os nėštumo savaitės būtina pateikti gydytojo pažymą, kuriame būtų nurodomas tikslus nėštumo laikotarpis ir patvirtinama, jog ji turi leidimą skristi lėktuvu. Medicininės pažymos išrašymas turi būti atliktas ne vėliau kaip 14 dienų prieš planuojamą skrydį. Jeigu nėštumo metu nebus pateikta gydytojo pažyma, nebus leidžiama į lėktuvą. Nuo 32-os nėštumo savaitės moterys neleidžiamos skristi lėktuvu. Nėščiai moteriai, keliaujančiai oro transportu, tenka visi rizikos ir atsakomybės susijusios su galimais sveikatos sutrikimais jos ir kūdikio atžvilgiu.

Iki kokio vaiko amžiaus yra taikoma vaiko kaina?

Iki 12.99 metų.

Susijusios naujienos