Kelionės Lietuvoje

SMALININKAI IR GELGAUDIŠKIS – PRAEITIES SKRYNIĄ ATVĖRUS! ŠOKOLADINIŲ SALDAINIŲ DIRBTUVĖS

PROGRAMA

Šį kartą mūsų mažuosius keliautojus kviečiame į kelionę laiku, kurios metu susipažinsime su senoviniais technikos išradimais Smalininkuose, garsėjančiame vieninteliame ir unikaliame muziejumi visoje Lietuvoje, jau sukaupusiu per 7000 eksponatų. Tęsime kelionę laiku Gelgaudiškio dvaro sodyboje, specialioje dvarininkų vedamoje ekskursijoje! Po pietų leisimės į saldų nuotykį drauge su kavinės „Šokoladinė“ komanda! Susipažinsime su šokolado meistrais, degustuosime ir patys gaminsime autorinius saldainius!

Ryte išvykstame link Smalininkų. Kelionę laiku pradėsime Smalininkuose Senovinės technikos muziejuje*. Muziejui pradžią davė jo įkūrėjo Justino Stonio tėvams ir seneliams priklausę dokumentai, knygos, daiktai. Keliolika metų eksponatų buvo ieškoma Klaipėdos krašte ir visoje Lietuvoje, jie buvo perkami arba gaunami dovanų. Tokiu būdu sukaupta didžiulė ekspozicija (virš 7000 eksponatų), atspindinti žemės ūkio, buities, amatų, technikos raidą. Muziejuje galima pademonstruoti 34 senovinės gamybos technologijas ir 19 amatų: pradedant bitininkyste, baigiant geležies išgavimu iš balų rūdos.
Tęsiame kelionę laiku, šį kartą susipažinsime su dvariškių gyvenimu XIX amžiuje Gelgaudiškio dvaro sodyboje. Dvaras įsikūręs ant vaizdingo Nemuno upės šlaito, mena didingus laikus ir naujam gyvenimui prikeltas prieš gerą dešimtmetį. Tai XIX a. perlas Šakių rajono architektūrinio paveldo lobyne. Dvare dirbanti profesionalų komanda siūlo net 7 skirtingo pobūdžio ekskursijas bei itin malonius pasivaikščiojimus po dvaro parką, kuriame daug įdomių, legendomis apipintų objektų: Asesoriaus kapas, Velnio kalnas, Baronkapinės (baronų Koidelių kapai), Pakaruoklių kalnas, tyro vandens šaltinėlis. 1972 m. šiame dvare filmuotas legendinis lietuvių filmas „Tadas Blinda“! Ekskursijos metu* dvaro ponia papasakos apie dvaro istoriją, tuometinį gyvenimo būdą, pamokys dvariško elgesio, šokių ir žaidimų, surengs viktoriną su saldžiais prizais. Po užsiėmimų visus dalyvius pakvies į apžvalgos aikštelę ant rūmų stogo su arbatos puodeliu!
Pietų užsuksime į „Vakarų užuovėją“*. Papietavę vyksime į kavinę „ŠOKOLADINĖ“, įsikūrusią Kauno senamiestyje. Čia rasite įvairių rūšių ir skonių rankų darbo saldainių, tuščiavidurių ir pilnavidurių figūrėlių su įspūdingomis šokolado kompozicijomis, kurios gaminamos čia pat esančiose šokolado gamybos dirbtuvėlėse. Galėsite paskanauti tikro karšto šokolado su Jūsų norimais pagardais: lazdyno riešutais, imbieru, čili pipirais, zefyriukais arba net su plakta grietinėle. Tikri šokolado gurmanai galės skanauti šokolado fondiu su šviežiais vaisiais. Ekskursijos–degustacijos valandėlėje „Rankų darbo saldainiai ir šokoladas“* išgirsite šokolado istoriją, matysite, kaip gaminamos figūros, rankų darbo saldainiai. Taip pat galėsite patys pabūti šokolado meistrais ir pasigaminti savo šokoladinių saldainių. „Įspūdžių daugiau ieškoti neverta, visos jos Šokoladinėje!“- taip užsukti kviečia šokolado gamybos guru komanda!
Kupini neužmirštamų įspūdžių, grįžtame namo.

Kelionės kaina nuo 27,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• Ekskursinė ir pramoginė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Asmeninės išlaidos;
• Senovinės technikos muziejaus lankymas – 3,00 EUR;
• Ekskursija Gelgaudiškio dvaro sodyboje – 5,00 EUR;
• Pietūs „Vakarų užuovėja“ – 5,00 EUR;
• Šokoladinių saldainių dirbtuvės „Šokoladinėje“ – 7,00 EUR.

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas mokamuose objektuose ekskursijų neveda.
Kelionės dokumentai. LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.
!!!GALIMYBIŲ PASAS KELIONĖS METU BŪTINAS DALYVIAMS NUO 16 METŲ!!!

 

Kelionės data – 2021 Gegužės 7d.

27,00 

veroturas