Kelionės Lietuvoje

Šiandienos atspindžiai Tarpukario Lietuvoje

 

PROGRAMA

Nerėgėti ir nematyti dalykai slepiasi dažniausiai čia pat… Dar viena mūsų kelionė, šį kartą į Lietuvos širdį – Kauną. Pažadame, miestą kelionės metu pamatysime kitame amplua. Klaidžiosime šimtmečius menančiais takais ir turėsime retą progą apsilankyti ten, kur „kalamos“ Lietuvo krepšinio legendos bei pamatyti viską iš arti… Ekskursijosmetu tai pat paklajosime po tarpukario Kauną ir susipažinsime su to laikmečio kulinariniu paveldu…

Ryte išvykstame į Kauną. Kauniečiai, visada džiaugasi svečiais savo mieste, tad kviečia ir Mus susipažinti su šiuo nuostabiu miestu! Pažintį pradėsime nuo vieno gražiausių brandžiojo baroko ansamblių Šiaurės ir Rytų Europoje – Švenčiausios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios ir kamaldulių vienuolyno ansamblio – liaudyje geriau žinomo Pažaislio vienuolyno* vardu. Aplankysime nuostabią bažnyčią, vienuolyno kiemą bei naujai atidarytą interaktyvų muziejų.
Po pažinties su architektūros šedevru, autobusu, klausydami įvairių istorijų apie Kauną, trauksime link dar vieno šedevro – Žalgirio arenos. Jei antroji lietuvių religija – krepšinis, tai be jokios abejonės pagrindinė šventykla – Žalgirio arena. Ekskursijos metu apsilanysite ne tik jau žinomose arenos vietose, bet ir ten, kur treniruojasi, ruošiasi ir stateguoja žalgiriečiai, kur žengė ar žengia Pauliaus Jankūno, Šarūno Jasikevičiaus, Modesto Paulausko, Pauliaus Motiejūno, Arvydo Sabonio ir kitų legendų kojos. Pabuvosite ten, kur puoselėjama ir saugoma legenda tapusi Žalgirio dvasia.
Po to vyksime į senamiestį, kur po pilimi miega Europos kultūros sostinės 2022 simbolis. Ekskursijos pėsčiomis metu susipažinsite su Kauno širdimi. Na o pabaigai – degustacija*! Jus su šypsena ir taure sutiks dar XIX a. įkurtos alaus daryklos gidas. Ekskursijos metu sužinosite alaus gamybos paslaptis bei paragausite čia gaminamos produkcijos.
Žvelgiant į šiandienos kauniečių gyvenimo įpročius, tradicijas galima įžvelgti ryšį su tarpukario Kaune užgimusiomis ir įsišaknijusiomis tradicijomis. Pasilinksminimo vietos, maisto ir restoranų kultūra, maitinimo sektoriaus darbuotojų kasdienybė – per ilgą laikotarpį išliko kauniečių įpročių arsenale. Ekskursijos metu išgirsite, kaip buvo skirstomi Kauno restoranai, ar buvo tuometiniame Kaune naktinių klubų, kokioje Kauno vietoje buvo galima sužinoti pikantiškiausias Kauno naujienas bei daug kitų įdomybių.
Vakare vaišingi kauniečiais išlydės Mus namo su viltimi, kad dar ne kartą sugrįšime į šį nuostabų ir paslaptingą miestą – KAUNĄ!

Kelionės kaina, asmeniui nuo 27,00 EUR. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė komfortabiliu autobusu;
• Ekskursinė programa;
• Ekskursija Kauno senamiestyje ir Žalgirio arenoje;
• Kelionės vadovo paslaugos.

Mokami objektai kelionės metu (neprivaloma)*:
• Pažaislio vynuolyno bilietas – suaug. 6,00 EUR, moksleiviams, senjorams – 3,00 EUR;
• Alaus degustacija – 12,00 EUR asmeniui.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionės programoje nurodytas vietos laikas.

27,00 

veroturas