Kelionės Lietuvoje

PO MAŽĄJĄ LIETUVĄ IR KURŠIŲ ŽEMES...

PROGRAMA

Nesuklysime pasakydami, jog Pamario kraštas ir istorinės Mažosios Lietuvos žemės yra vienos iš tų vietų, kurios dėl savo gamtos, krašto tradicijų turi magišką trauką. Savaitgalio išvyka, skirta būtent šiam kraštui, aplankant Šilutę, Lankupių kabantįjį tiltą, Kintus ir Vydūno muziejų bei unikalią Pamario gyvenvietę Dreverną, garsėjančią giliomis žvejybos tradicijomis…

1 diena. Išvykstate ryte. Keliausite į gamtine įvairove ir sudėtinga istorija išsiskiriantį Pamario kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Kelionės metu aplankysite legendomis apipintą Rambyno kalną. Atvažiuojate į Pamario kraštą. Lankote Šilutę, čia turėsime ekskursiją su vietine gide „Šilutės sekretai“. Tai unikalus projektas Lietuvoje ir Europoje, kur miesto istorija atskleidžiama mažosios architektūros elementais. Tai uždengti stiklu ir įmontuoti šaligatvyje unikalūs kambarėliai, kuriuose atkurtas praeities gyvenimas, vykęs istoriniuose Šilutės namuose XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje…
Po smagios ekskursijos jūsų lauks pietūs restorane. Toliau kelias ves į Kintus… Kintuose Vydūno muziejuje* turėsite apžvalginę ekskursiją po senąją mokyklą, vaikų meno dailės klasę. Edukacijos „Vėtrungė“* metu supažindinama su tik Pamario krašto regionui būdingų kuršmarių vėtrungių atsiradimo istorija, simbolių ir spalvų reikšmėmis. Galima pamatyti oginalaus dydžio vėtrunges su skirtingais kaimų žeklais.
Kiekvienas dalyvis gauna vėtrungėlės – magnetuko šabloną ir visas reikalingas spalvinimui priemones: dažus, teptukus. Prisiminimui išsinešite nuspalvintą suvenyrinės vėtrungės magnetuką.
Keliausite į Dreverną. Čia susipažinsite su istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu, su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Viena ekspozicijos dalių skirta Kuršių marių laivų statybai, kur apsilankysite improvizuotose J. Gižo dirbtuvėse ir atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susijusios. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų.
Vyksite į „Memel“ vyninę*. Atvykę į vyninę susipažinsite su vyndariu ir jo šeimos istorija. Vynas, pavadintas Memelio miesto vardu, yra gaminamas pagal seną receptą, paveldėtą iš senelių. Sakoma, kad šis receptas buvo perduodamas iš kartos į kartą ir jo kilmė siekia net kryžiuočių laikus. Daugelį metų kaupta vyno gamybos patirtis ir aistra vyndarystei leido sukurti unikalų vyną, garsėjantį savo puikiu skoniu ir aromatu. Pažintinės ekskursijos metu turėsite išskirtinę galimybę apžiūrėti vyninę ir susipažinti su vyno gamyba iš arčiau. Degustacijai bus pateikti visi vyninėje gaminami vynai ir jų deriniai su naminiu brandintu sūriu. Galėsite paragauti ir išsirinkti savo mėgstamiausią. Po degustacijos turėsite galimybę įsigyti labiausiai patikusio vyno ir suvenyrų.
Po vynų degustacijos atvykstame į kaimo turizmo sodybą, kurioje pavakarieniausime*.
2 diena. Išsiregistravimas iš sodybos. Pajudate į kelionę 11 h. Trumpas stabtelėjimas prie vieno tiesiausių Lietuvoje Vilhelmo kanalo. Drevernoje jūsų lauks ansamblis „Žvejytės“. Suksite ratelius, mokinsitės šišioniškių – lietuvininkų tarmės žodžių krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“.
Keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą. Restorane „Drevernos uostas“* skanausite žuvienę, lydekos maltinukus. Iš apžvalgos bokšto apžvelgsite Drevernos apylinkes, Naglių gamtinį rezervatą taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai…
Pasivaikščioję Drevernoje, užsuksime įsigyti šviežios rūkytos žuvies, kaip gi be lauktuvių?.. Pakeliui link namų, stabtelėsime ir pereisime ilgiausiu Lietuvoje kabančiu tiltu Lankupiuose, kurio ilgis net 130 m.
Kupini įspūdžių, vakare grįžtate namo.

Kelionės kaina asmeniui: nuo 74,00 EUR. Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• Vietinių gidų paslaugos Šilutėje, Drevernoje ir Kintuose;
• 1 nakvynė kaimo turizmo sodyboje;
• Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Asmeninės išlaidos;
• Kintuose Vydūno muziejaus lankymas – 2,00 EUR;
• Edukacinė programa „Vėtrungė“ – 5,00 EUR;
• Pietūs restorane „Mėlynasis Karpis“ apie 15,00-20,00 EUR;
• Degustacija „Memel“ vyninėje -10,00 EUR;
• Vakarienė kaimo turizmo soodyboje – 15,00 EUR;
• Pietūs restorane „Dreverna“ – 14,50 EUR;
• Edukacija „Žvejo skrynią pradarius“, susitikimas su ansambliu „Žvejytės“: 9,00 EUR.

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas mokamuose objektuose ekskursijų neveda. Galimybių pasas būtinas!

 

Kelionės data – 2021 Gegužės 28 – 29d.

74,00 

veroturas