Kelionės Lietuvoje

PO DAINAVOS KRAŠTĄ...

PROGRAMA

Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Šiandieninei Dzūkijai tenka labai graži Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Jos teritorijoje driekiasi didžiausia šalyje Dainavos giria, teka Nemunas, Neris ir Merkys. Kelionės metu kviesime Jus susipažinti net tik su regiono gamtos grožiu, bet ir su kulinariniu, tautiniu bei architektūriniu paveldu!

Ryte išvykstate link Raižių. Kelionę pradėsite apsilankymu Raižiuose, nuo seno totorių apgyvendintu kaimą. Čia vietinis gidas, tikras totoris, papasakos apie bendruomenės istoriją, islamo tradicijas ir papročius, aplankysite totorių maldos namus – mečetę. Greta Raižių mečetės neseniai pastatytuose musulmonų bendruomenės namuose Jūsų lauks karšta arbata bei kava ir totoriško pyrago – šimtalapio degustacija*.
Vėliau vyksite į Merkinę. Kopsite į Merkinės piliakalnį, ant kurio XIV a. stovėjo lietuvių gynybinė pilis. Nuo Merkio piliakalnio atsiveria nuostabi Merkio ir Nemuno santakos panorama, tapusi Dainavos krašto simboliu. Vos keli kilometrai nuo Merkinės įsikūręs Česukų kaimas. Čia aplankysite Merkinės piramidės, kryžių ir kupolo kompleksą – tikėjimo ir mistikos vietą.
Toliau kelias ves į Liškiavą. Jūsų lauks ekskursija Liškiavos XVII a. architektūriniame ansamblyje*. Jos metu aplankysite Švenčiausios Trejybės bažnyčią, pamatysite bažnyčios rūsyje išlikusius XVIII a. vienuolių dominikonų palaikus bei įrengtą XVII-XX amžių liturginio paveldo ekspoziciją. Tai tikras baroko perlas pietų Lietuvoje.
Kelionę vainikuosite apsilankymu „Alitos” gėrimų gamykloje*. Ekskursijos metu sužinosime, kaip gimsta putojantys vynai bei stiprieji gėrimai. Apsilankę gamybos cechuose, turėsime unikalią galimybę pamatyti skirtingus gamybos procesus, išgirsti pasakojimus apie gėrimų kilmę, istoriją bei gamybos technologijas. Antroji pažintinės programos dalis – gėrimų degustacija. Jos metu atrasime gurmanišką gėrimų pasaulį, suprasime skonio ir aromato subtilybes. Susipažinsime su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis. Kupini įspūdžių, vakare grįžtate namo.

Kelionės kaina 27,00 EUR asmeniui. Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• Kelionės dokumentų sutvarkymas;
• Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Asmeninės išlaidos;
• Ekskusija Raižiuose ir totoriško pyrago degustacija – 8 EUR;
• Liškiavos ansamblio ekspozicija – 3 EUR. Vietinio gido paslaugos asmeniui 10,00 EUR;
• „Alitos” gėrimų degustacijų kainos https://www.alita.lt/pazintine-programa/registracija/.

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas mokamuose objektuose ekskursijų neveda.

27,00 

veroturas