Kelionės Lietuvoje

Panemuniai - lietuviškos stiprybės veidrodis

 

KELIONĖS PROGRAMA

Ryte išvykstame į Raudondvarį. Šiandien Raudondvaris, tai jaukus Lietuvos vidurio miestelis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje. Apsuptas puikios gamtos ir išsaugojęs garbingą architektūrinį ansamblį. Raudondvario dvaras šaltiniuose minimas jau XVII a. Jį valdė ir puoselėjo Radvilos, Tiškevičiai. Savo laiku garsėjo kaip kultūros ir meno centras, turėjo puikią dailės galeriją ir biblioteką. 2008 metais dvaro ansambliui suteiktas kultūros paminklo statusas.
Vykstame į Vilkiją aplankyti A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejaus. Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus įkurtas 1990 m. buvusioje klebonijoje. Tai seniausias išlikęs pastatas Vilkijoje. Manoma, kad šiam namui yra virš 300 metų. Jo sienos regėjo mums gerai žinomus lietuvių kūrėjus, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautosakininkas ir etnografas Antanas Juška. Jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa.
Iš Vilkijos patraukiame link Seredžiaus. Vakarinėje miestelio pusėje išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet istorija mena, kad čia stovėjusi Pieštvės pilis, kurią kryžiuočiams pavyko sudeginti tik sugriovus Kauno pilį… Aplankę Seredžiaus piliakalnį vykstame į Veliuoną, apžiūrėti dvaro rūmų eksterjero ir parko. Veliuonos dvaras XIX a. pradžios klasicistinės architektūros paminklas.
Atvykstame į Raudonę. Raudonėje stūkso rezidencinė Raudonės pilis. Pilies rūmuose veikia Raudonės pagrindinė mokykla. Pilies bokšte (33,5 m aukščio) įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria neapsakomo grožio panorama.
Vykstame aplankyti Panemunės pilies. Panemunės pilis, kartais dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi. Minima jau nuo XVI a., ne kartą rekonstruota ir perstatyta, šiandien renesanso stiliaus rezidencinė pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Pageidaujantieji galės užkąsti, pilyje veikiančiame, restorane*. Greta pilies yra senas parkas, stebinantis puikiais kaskadiniais tvenkiniais.
Apie 18:00 – 19:00 h. planuojama aplankyti Panemunių regioninio parko lankytojų centrą.
Vykstame aplankyti Sudargo (Grinaičių) piliakalnių komplekso. Grįžtame namo.

Kelionės kaina: asmeniui nuo 30.00 EUR, į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota*:
Kelionių draudimas;
Įėjimo bilietai į mokamas, lankytinas vietas (muziejus, pilis ir pan.). Mokamiems, lankomiems objektams turėti apie 12 EUR.

Pastabos: Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Įėjimo į lankytinas vietas bilietų kaina gali keistis; Muziejuose ir mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

30,00 

veroturas