Kelionės Lietuvoje

Marijampolė – Marijonų miestas

 

PROGRAMA

Ar žinote, kas yra buriuotojas? Jeigu ne, siūlome Jums išvyką į buriuotojų klubą „Škvalas“. Čia turėsite smagią treniruotę su klubo nariais. Po treniruotės jėgas atgausime sočios edukacijos metu J. Basanavičiaus tėviškėje! Vėliau susipažinsime su Marijampolės miestu. Jame įsikurusia seniausia Lietuvos gimnazija, kurioje mokėsi lietuvių tautos atgimimo šaukliai, J. Basanavičius, V. Kudirka, P. Kraučiūnas, K. Grinius ir kiti. Pažintis su XX a. 4 dešimtmečio „modernistiniu“ miestu. Pamatysime gatvės meno festivalio Malonny metu gimusiais street art piešinius…

Ryte vykstame į Vilkaviškį. Apsilankysime Vilkaviškio buriuotojų klube „Škvalas“. Čia turėsime aktyvią treniruotę su buriuotojais, kurios metu galėsime išbandyti ir patirti koks gi tas buriuotojo gyvenimas… Po įdomios treniruotės užkąsime ir vyksime į vieno žymiausių XIX a. visuomenės veikėjo Jono Basanavičiaus gimtinę.
Jono Basanavičiaus gimtinėje pristatoma atstatyta pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios tradiciniais, šiam kraštui būdingais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais. Tai vienintelė atstatyta Vasario 16-osios Akto signataro gimtoji sodyba. Po trumpos pažinties su sodyba mūsų lauks nuotaikinga edukacija „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta…“
Ar norite sužinoti, iš ko maišomas blendinys arba ką simbolizuoja blynas? O gal norite dar ir paragauti razavų ar čirvinių blynų su įvairiais dažiniais? Jei taip, tai ši edukacija bus kaip tik Jums. Svečiuose ne tik susipažinsime su Sūduvos valstiečių maisto ruošimo ypatumais bei XIX–XX a. sandūroje naudotais indais ar įtaisais, bet ir išgirsite apie maisto kultūrą lydėjusius prietarus, tradicijas bei folklorą. Išalkę namo tikrai negrįšime!

Po sočios edukacijos pasivaikščiosime po Tautinio atgimo ąžuolyną. Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas – viena gražiausių pilietinių iniciatyvų, kurią įkvėpė Sąjūdžio dvasia.
Vėliau persikelsime į Marijampolę. Susipažinsime su jame įsikurusia seniausia Lietuvos gimnazija, kurioje mokėsi lietuvių tautos atgimimo šaukliai, J. Basanavičius, V. Kudirka, P. Kraučiūnas, K. Grinius ir kiti. Pažintis su XX a. 4 dešimtmečio „modernistiniu“ miestu. Pamatysime gatvės meno festivalio Malonny metu gimusiais street art piešinius… Aplankysime Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, kurioje ilsisi Palaimintasis Jurgis Matulaitis… Marijampolė vadinama tai parkų miestas, tad pavaikščiosime po Vytauto Didžiojo ir Poezijos parkus. Kupini įspūdžių, grįžtame namo.

Kelionės kaina: nuo 28,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos ir pramoginė-ekskursinė programa;
• Apsilankymas ir treniruotė Vilkaviškio buriuotojų klube „Škvalas“;
• Užkandžiai po treniruotės buriuotojų klube;
• Edukacija „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta…“ J. Basanavičiaus gimtinėje.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.

28,00 

veroturas