Kelionės Lietuvoje

LEVANDŲ UOSTAS IR PAULAVOS RESPUBLIKA

PROGRAMA

Žvelgiant į Lietuvos žemėlapį, akį patraukia įdomus nykščio formos išsikišimas pietrytinėje Lietuvos dalyje – mažas žemės lopinėlis, gražiai vadinamas „Lietuvos ašara“, tarsi pabėgęs iš šalies, jis rymo Baltarusijos apsuptyje. Tai Dieveniškių – kraštas… Dienos išvyka, skirta būtent šiam kraštui, aplankant Paulavos respubliką, Levandų uostą ir Dieveniškių istorinį regioninį parką.

Ryte išvykstate link Jašiūnų. Atvažiuojate į Jašiūnus* – miestelį Šalčininkų rajone. Jašiūnai nuo 1402 m. priklausė to meto vienai iš galingiausių ir turtingiausių Lietuvos didikų giminių – Radviloms. Jašiūnai buvo svarbus praėjusio amžiaus kultūros centras – čia gyveno ir lankėsi daug žymių to meto žmonių… Apžiūrime su vietiniu gidu Jašiūnų Bakinskių dvaro rūmus.
Atvykstate į svaiginantį savo kvapu „Levandų uostą“*. Levandų uostas – Dano ir Aurelijos Arlauskų šeimos širdies ir proto vaisius. Pirmasis levandos krūmelis pasodintas 2013 m. Dabar čia – 3000 levandų krūmeliai, taip pat gausiai žydi šeimininkų sodintos rugiagėlės. Malonioje, jaukioje sodyboje rasite ramybę, jaukumą, šilumą, o sodybos šeimininkė pasidalins apie levandų uostą, jo plėtrą, papasakos apie levandų vandens savybes, pasivaišinsite levandų limonadu bei levandų arbata. Paskanausite Levandų uosto naminių ledų/šerbeto.
Toliau kelias ves į Paulavos respubliką – lietuviškąjį Monaką. Paulavos respublika nuo Vilniaus pasiekiama ranka – vos keliasdešimt kilometrų Šalčininkų rajono link, šalia Merkio upės. Čia rymoja kadaise buvusių didingų rūmų, arklidžių ir kitų pastatų liekanos. Visą respublikos teritoriją sudarė apie 3 tūkst. ha plotas. Tai buvo savotiška valstybė valstybėje, turėjusi savo įstatymus, pinigus, herbą bei vėliavą. Vis dėlto, Paulavai teko atlaikyti nemažai išbandymų – nuo susirėmimų, užpuolimų iki gaisro.. Tai – mažytė respublika, kuri gyvavo XVIII a. ir tik 26 metus. Bet tai buvo unikalus to laikmečio reiškinys, net ir šiais laikais keliantis nuostabą. Ji gyvavo nuo 1769 iki 1795 m. Kuomet ją savo dvare įkūrė Povilas Kseveras Bžostovskis. Valdė Prezidentas (pats dvaro savininkas) ir valstiečių seimas…
Toliau keliaujate pasigrožėti Dieveniškių istorinio regioninio parko kraštovaizdžiu, pamatyti istorijos ir archeologijos paveldo paminklus, galingus ąžuolus, pilkapynus, senovinius gatvinius kaimus. Galima užsakyti pietus.
Apsilankysite Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre, Poškonių kaime. Lankytojų centre apžiūrime Dieveniškių krašto namų apyvokos daiktus, tradicinių amatų muziejinę ekspoziciją, akmeninių skulptūrų parkelį. Ekskursija po Dieveniškių istorinį regioninį parką su vietine gide.
Apžiūrėsite unikalią Šv. Mergelės Marijos bažnyčią, aplankysime gatvinį Rimašių kaimą. Pamatysime Grybiškių ąžuolą, kurio spėjamas amžius 300-400 metų, V-VI a. pilkapius, Bėčionių piliakalnį.
Kupini įspūdžių, vakare grįžtate namo.

Kelionės kaina nuo 30,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• Vietinių gidų paslaugos Dieveniškėse;
• Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Asmeninės išlaidos;
• Jašiūnių dvaro lankymas – 2,00 EUR;
• Levandų uostas – 5,00 EUR;
• Kompleksiniai pietūs (karštas patiekalas, sriuba ir gėrimas): 5,00 EUR.

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas mokamuose objektuose ekskursijų neveda.

30,00 

veroturas