Kelionės Lietuvoje

Kėdainiai - mažas miestas su galingu istorijos užnugariu

 

PROGRAMA

Siūlome trumpą ir efektingą, vienos dienos kelionę į Lietuviškąjį Provansą Biržų krašte. Norint iš arčiau susipažinti su Provansu nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti keletą valandų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat – lietuviškame kaime, netoli Biržų rajono. Kelionės metu apsilankysime Biržų krašto muziejuje „Sėla“, kur galėsite paskanauti biržietiškų vaišių, susipažinti su alaus gimimo istorija.

Ryte išvykstate iš Marijampolės ir Kauno Kėdainių link. Kėdainių pavadinimas dažnam asocijuojasi su agurkais, ledais ir trąšų gamyba. Tačiau miestas turi ilgą istoriją, kurią saugo Radvilų užnugaris. 4 miesto aikštės, 4 konfesijos, 4 tautinės grupės. Visa tai puikiai iliustruoja ypatingos atmosferos dermę su gyventojais. Nežiūrint į miesto žaizdas nuo karų, ligų ir gaisrų jis išsaugojo jaukumą ir istorijos paslaptingumą”. Tęsiame kelionę ir vykstame į Biržus.
Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. Anksčiau kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums…
Biržai garsėja ne tik alumi, bet ir smegduobėmis, todėl kelionės metu nuvyksite prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos. Apsilankysite Biržų krašto muziejuje „Sėla“, dalyvausite edukacinėje programoje „A biržiečė vaišin dainuodamūs“*. Čia susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę už balta staltiese dengto stalo paragausite tradicinių biržietiškų vaišių. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsite skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti.
Po smagių pasakojimų ir degustacijos išvyksite aplankyti grafams Tiškevičiams priklausiusio Astravo dvaro ansamblio, įsikūrusio prie seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero, pakrantėje apžiūrėsite ilgiausią šalyje pėsčiųjų tiltą–užtvanką ir parką. Užkopsite į pusmėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio viršūnės karštą vasaros dieną galima pamatyti kaip karstinių ežerėlių vanduo nusidažo raudona spalva.
Norint iš arčiau susipažinti su Provansu nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti keliasdešimt, ilgiausiu atveju, kelis šimtus kilometrų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat – lietuviškame kaime, netoli Biržų rajono. Levandos ūkyje* ne tik kvepia ir turi spalvą, bet turi ir… garsą. Tikra tiesa, tuo galėsite patys įsitikinti, – virš laukų girdėsite tolygų bičių dūzgimą, kurių čia ne paprasčiausiai daug, o labai labai daug… Kupini įspūdžių, išvyksite namų link. Vakare grįšite į Kauną ir Marijampolę.

Kelionės kaina: nuo 28,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionės dokumentų sutvarkymas;
• Kelionių vadovo paslaugos ir ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Edukacija „Žaldoko alus“ – 8,00 EUR, papildomai ekskursija muziejuje apie 3,50 EUR;
• Levandų ūkio lankymas – 2,00 EUR asmeniui.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

28,00 

veroturas