Kelionės Lietuvoje

Gelgaudiškio dvaras ir Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerija

 

08:00 h keliaujame į Gelgaudiškio dvarą. Pažintinės ekskursijos metu dvaro salėje svečius pasitinka antroji dvaro ponia, kviesdama pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių žaidimų. Svečiai terasoje vaišinami 3 rūšių dvaro sūriais, kropeliais (vieno kąsnio spurgytėmis) arbata arba namine gira, jie supažindinami su dvaro virtuvės istorija. Turėsime pietus „Suvalkiečio sodyboje“: vaišinsimės 10 h krosnyje keptu kugeliu dideliame špižiniame puode. Čia pat mediniu samčiu kabinsime ir raugausime patiekalą. Kugelis su mėsyte (vištiena arba kiauliena), patiekiamas su grietine. Ragausime kafijos ir obuolių pyrago.
Pabuvosime Senovinės technikos muziejuje. Muziejui pradžią davė jo įkūrėjo Justino Stonio tėvams ir seneliams priklausę dokumentai, knygos, daiktai. Keliolika metų eksponatų buvo ieškoma Klaipėdos krašte ir visoje Lietuvoje, jie buvo perkami arba gaunami dovanų. Tokiu būdu sukaupta didžiulė ekspozicija (virš 7000 eksponatų), atspindinti žemės ūkio, buities, amatų, technikos raidą. Muziejuje galima pademonstruoti 34 senovinės gamybos technologijas ir 19 amatų: pradedant bitininkyste, baigiant geležies išgavimu iš balų rūdos. Kiduliuose degustuosime 12 rūšių vyną. Atvyksime į Marijampolę, čia apsilankysime B. Kleizaitės-Vasaris meno galerijoje. 2017 m. gegužės 26 d. teatralei, režisierei, pedagogei, aktyviai visuomenininkei, kultūros mecenatei Beatričei Kleizaitei-Vasaris įteiktas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos aukščiausias apdovanojimas garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Apdovanojimas kultūros mecenatei skirtas už svarų indėlį į Lietuvos ir Sūduvos krašto kultūrą, už asmeninę iniciatyvą pristatant profesionaliosios dailės meno palikimą ir padovanotą meno kolekciją.

2013 m. kultūros mecenatė Beatričė Kleizaitė-Vasaris, atsidėkoma savo kraštui – Marijampolei, iš kurios pati yra kilusi, dovanojo dešimtmečius kauptą meno kūrinių kolekciją: daugiau kaip 400 tapybos, grafikos ir skulptūros darbų, kuriuos kūrė per 30 autorių. Joje – žymiausių Lietuvos išeivijos menininkų Vytauto Kašubos, Adomo Galdiko, Vytauto Igno, Vytauto Kazimiero Jonyno, taip pat Lietuvoje kūrusių menininkų Aloyzo Stasiulevičiaus, Sofijos Veiverytės ir kitų autorių kūriniai.
Pasak dailininko ir dailėtyrininko Aloyzo Stasiulevičiaus, stebina Beatričės Kleizaitės-Vasaris energija, pasiaukojimas, titaniška valia surinkti šiuos meno kūrinius, išsaugoti ir dovanoti Lietuvai, o pati kolekcija atvėrė dar nedaug pažintą išeivijos meną, išsklaidytą, išbarstytą po įvairias šalis ir yra viena rimčiausių Lietuvoje esančių išeivijos dailės ekspozicijų, esmingai papildanti Nacionalinės dailės galerijos kolekcijoje eksponuotą išeivijos meno panoramą.
Ekskursijos metu Marijampolėje, buvusioje sinagogoje, susipažinsite su Beatričės Kleizaitės gyvenimo istorija, indėliu į meną. Prisiliesime prie iškiliausių Lietuvos menininkų darbų.

Kelionės kaina nuo 29,00 EUR. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• Ekskursinė ir pramoginė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Asmeninės išlaidos;
• Tetralizuota ekskursija Gelgaudiškio dvare – 10,00 EUR. Minimali mokama suma 160,00 EUR;
• Degustaciniai pietūs „Suvalkiečio sodyboje“ – 9,00 EUR;
• Senovinės technikos muziejaus lankymas – 3,00 EUR;
• Vyno degustacija – 10,00 EUR;
• Ekskursija galerijoje – 2,00 EUR;

29,00 

veroturas