Kelionės Lietuvoje

ALAUS KELIAS

PROGRAMA

Siūlau Jums trumpą ir efektingą, vienos dienos kelionę Biržų krašte, kelionės metu apsilankysime Biržų krašto muziejuje „Sėla“, kur galėsite paskanauti biržietiškų vaišių, susipažinti su alaus gimimo istorija.

Ryte išvykstate Biržų link. Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. Anksčiau kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums…
Taigi Biržams alaus pramonė labai svarbi, tai įrodė ir tai, kad po karų su Švedija, pirmiausiai buvo atstatoma ne miestas, o alaus darykla. Apsilankysite Biržų krašto muziejuje „Sėla“, dalyvausite edukacinėje programoje suaugusiesiems „A biržiečė vaišin dainuodamūs“*. Čia susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę už balta staltiese dengto stalo paragausite tradicinių biržietiškų vaišių. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsite skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti.
Po smagių pasakojimų ir degustacijos išvyksite aplankyti grafams Tiškevičiams priklausiusio Astravo dvaro ansamblio, įsikūrusio prie seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero, pakrantėje apžiūrėsite ilgiausią šalyje pėsčiųjų tiltą–užtvanką.
Vėliau lankysimės Senovinės technikos muziejuje* Sodeliškių dvaro sodyboje. Muziejuje išvysite senovinių garo traktorių, traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių kolekcijas. Muziejuje pamatysite tokius eksponatus kaip: 1898-tųjų metų garinį CASE traktorių, 1929-tųjų metų Oldsmobile, 1942-tųjų Cadillac, bei prabangiasias GAZ 13 ir GAZ 14 „Čaikas“. Esant galimybei išvysite garo traktoriaus užvedimą. Ekskursijos metu susipažinsite su to meto papročiais, gyvenimo budu, bei sąsajomis su kaimynais latviais. Patirsite pačių šilčiausių ir gražiausių įspūdžių!
Na ir kelionę vainikuosite apsilankydami Rinkuškių alaus daryklose*, kur susipažinsite su šiuolaikine alaus gamybos technologija, degustuosite ten verdamą alų. Kupini įspūdžių, išvyksite namų link. Vakare grįžtate į Kauną.

Kelionės kaina: nuo 29,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionės dokumentų sutvarkymas;
• Kelionių vadovo paslaugos ir ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Edukacija „Žaldoko alus“ – 9,00 EUR, papildomai ekskursija muziejuje apie 5,00 EUR;
• Sodeliškio Senovinės techniko muziejus – 5,00 EUR asmeniui;
• Alaus degustacija Rinkuškiuose (www.rinkuskiai.lt) pasirinktinai.

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas mokamuose objektuose ekskursijų neveda. Galimybių pasas būtinas!

 

Kelionės data – 2021 Vasario 5d.

29,00 

veroturas